Portfolio Single

Oznakowanie firmy blacharskiej

IMG_20151212_083934

Od dawien dawna metal uchodzi we Wrocławiu za najbardziej ładny i elegancki surowiec, jaki można stosować w w dekarstwie. Wykonuje się ze stali i blachy stalowej rynny i inne podobne elementy. Jest również symbolem bogactwa i luksusu, bo przynajmniej najlepsze jego gatunki są bardzo drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. Są przecież metale kolorowe i z nich najczęściej spotykamy rynny.

A przecież rynna to podstawa

Myliłby się jednak ten, kto uważa, że rynny (zobacz więcej) we własnym domu jednorodzinnym są jakąś nieosiągalną rzeczą, na którą nie można sobie pozwolić. Takie myślenie jest absolutnym błędem i też pokazuje, jakie stereotypy pojawiły się w związku z blachą. Tego surowca jest wiele różnych gatunków i rzeczywiście, o ile importowana blacha z Italii najwyższej jakości może być drogi, o tyle jednak nasz rodzimy, nico ciemniejsza, wykorzystywana do produkcji systemów rynnowych, jest jak najbardziej dostępna.

Dlatego rynny z metalu

Wcale nie muszą być szczególnie droższe, niż przykładowo z jakiegoś innego surowca jak plastik. Grunt to oczywiście dobrze szukać i znaleźć ofertę, która zmieści się w możliwościach finansowych. A warto w taką rzecz zainwestować, ponieważ eleganckie rynny mogą wręcz stać się wizytówka naszego domu na długie lata.

Wszyscy specjaliści od budownictwa chóralnie przyznają, że jeśli robić już rynny z metalu, to właśnie warto zainwestować w aluminium. Nie tylko dlatego, że jest ładny i ma długą historię, ale dlatego, że jest nad wyraz wytrzymały. Rynny wytrzymają całe dziesiątki lat i niejedną zmianę pokoleniową we Wrocławiu. Kto nie wierzy, niech zobaczy, co się dzieje z gotyckimi świątyniami. Są przecież z zainstalowanymi rynnami, a bardzo dobrze się trzymają już setki lat i pewnie kolejne są przed nimi.